Turgay Beşyıldız

Turgay Beşyıldız

DSYD

Meslekte çeyrek asrı geride bırakan, Trabzonlu gazeteci Turgay Beşyıldız artık haber61.net de, sizler için yazacak.

 

Meslek hayatında ulusal ve yerel, Radyo-Televizyon ve Gazetelerde çalıştıktan sonra, İnternet gazeteciliğiyle de tanışan Beşyıldız, Ulusal yaygın medya da, Güneş,Günaydın,Gün Haber Ajansı ve Fotospor gazetelerin de muhabirlik ve  yazarlık yaptı.

 

Ayrıca Magic Box, Star 1, Tele On, İnter Star, Kanal D, Televole, Kanal 6, NTV ve

Kanal 24’de de çalışan Beşyıldız, ETV’de kısa bir dönem Spor Müdürlüğü,aralıksız olarak da yedi yıl Kuzey RD-TV’de , Genel Müdürlük yaptı. Ayrıca devam eden ‘’Karambol’’ adlı  programının 8 yıldır yapımcılığını da üstlendi.Bir buçuk yıl Star gazetesinde de spor yazarlığı yapan Turgay Beşyıldız,En son Kuzey ekspres gazetesinde maç kritiklerinin yanı sıra, her hafta salı günleri aynı gazetede,Lig TV Muhabiri Can Karyağdı ile birlikte ‘’Karambol’’ adı altında karma haber ve yorumlardan oluşan bir tam sayfa hazırladı.

 

Beşyıldız, bundan sonra tecrübelerini sadece haber61.net ile de paylaşarak düşünce, öneri, eleştiri, övgü ve yorumlarını okuyucularımıza aktaracak. Kendine has ve enteresan üslubu ile akıcı yazı stiliyle aramıza katılan Beşyıldız, sürekli sarı basın kartı sahibi. Meslek bünyesinde yer alan dernekler içerisinde, Trabzon Gazeteciler Cemiyeti (TGC) ,

Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD ) ve Dünya Spor Yazarları Birliği (AIPS) üyesi olan Beşyıldız"ın, meslek hayatında çeşitli dallarda toplam 16 ödülü bulunuyor.

   

Bu Meslekle, mahalli Bayraktar gazetesinde tanışan ve Kuzey haber gazetesinde çalışmaya başlayarak star alan,evli ve 2 çocuk babası olan 46 yaşındaki Beşyıldız, 7 Eylül pazartesi günü ilk yazısıyla sizinle buluşacak.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Son Yazıları Tüm Yazıları