TELSİZ KONUŞMALARI ÇÖZÜLDÜ

Maçka, da gerçekleşen ve üç polisin ..............................

TELSİZ KONUŞMALARI ÇÖZÜLDÜ Yaşam

Maçka, da gerçekleşen ve üç polisin ölümüyle sonuçlanan PKK terör örgütünün saldırısından sonra Düzköy kırsalına sızabilecekleri endişesi ile burada görevlendirilen özel harekâtçılar ilçe sınırları dahilinde kuş uçurtmuyorlar. Yaylalarda ve mezralarda bulunan vatandaşlar emniyetçilerin görevlerini zorlaştırıyor operasyon alanlarını kısıtlıyorlar Maçka vadisi Düzköy Yerlice mahallesi ile sınır burada gelişen olaylar doğrudan Düzköy yayla ve mezralarını, da yaşayan vatandaşları etkilemektedir. Maçka Altındere kırsalındaki telsiz konuşmaları deşifre edildi

İki Telsizde Kestirme

İSTİHBARAT birimleri, telsiz görüşmelerinde PKK terör örgütünün faaliyetlerini deşifre etti. Örgütün faaliyetlerini tüm birimlerle olduğu gibi Trabzon Emniyet Müdürlüğü ile paylaşan istihbarat birimleri, 17 Eylül 2016 tarihinde Tokat'ın Reşadiye İlçesi Çamlıkaya kırsalında bulunan örgüt üyeleri ile Trabzon'un Maçka İlçesi Altındere Köyü kırsalında bulunan örgüt üyelerinin telsiz kestirmelerini belirledi.

Kış Planı Açıklandı

TUNCELİ ile Tokat kırsalındaki teröristlerin şifreli konuşmalarını gün yüzüne çıkaran istihbarat birimleri, 17 Eylül tarihinde kırsal kadroya verilen talimatları da rapor etti. PKK/KCK Yürütme Konseyi Eş Başkanı Cemil Bayık'ın Suriye'nin kuzeyindeki gelişmeler ve darbe girişimine yönelik değerlendirmeleri de örgüt üyeleriyle paylaşıldı. Bu duyuru örgütün kış aylarında ne yapmak istediğini ortaya çıkardı. 

İstihbarat birimleri telsiz görüşmelerinde PKK terör örgütünün faaliyetlerini deşifre etti. Örgüt üyelerinin aralarında yaptığı telsiz görüşmelerini deşifre edilen istihbarat birimleri, örgütün faaliyetlerin tüm birimlerle paylaştı.

TELSİZ KONUŞMASI DEŞİFRE OLDU

17 Eylül 2016 tarihinde Tokat'ın Reşadiye İlçesi Çamlıkaya kırsalında bulunan örgüt üyeleri ile Trabzon'un Maçka İlçesi Altındere Köyü kırsalında bulunan örgüt üyelerinin telsiz kestirmelerini elde eden istihbarat birimleri, aynı gün Tunceli ile Tokat kırsalındaki PKK'lı teröristlerin şifreli konuşmalarını gün yüzüne çıkardı. Telsiz görüşmelerinde örgütün üst düzey yöneticileri ve PKK/KCK Yürütme Konseyi Eş Başkanı Cemil Bayık'ın değerlendirmeleri kırsalda örgüt üyelerine aktarıldı. Bu arada telsiz konuşmalarında örgütle bağlantılı olduğu belirlenen ve İstanbul'a bal taşıyan bir kişiye patlayıcı madde taşıması istendiği fakat bu talebin kabul görmediği ortaya çıktı.

 

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar