VATANDAŞLARA HİZMET,İN ONURUNU YAŞAYIN

Valiler toplantısında konuşan

VATANDAŞLARA HİZMET,İN ONURUNU YAŞAYIN Siyaset

Valiler toplantısında konuşan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Bu memleketi demokrasiden ayırmaya çalışanlar hepimizi istikametinden uzaklaştırmaya çalıştılar. Belki de hiçbirimizin aklına gelmeyecek, belki de Türkiye’yi izleyen hiçbir ülkenin aklına gelmeyecek şekilde çıplak el ile darbeyi durduranlar, sonra da vakarla evlerine dönen vatandaşlarımıza hizmet onurdur" dedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, valiler toplantısında konuşuyor. "Atılan adımlar, darbe üretmeyen bir sistem yaratmaya yönelik adımlardır. Özellikle Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı’nın İçişleri Bakanlığı’na bağlanması kararı, bakanlığımızın operasyonel gücünü daha da arttırmıştır. Zorluklardan kaçan bir medeniyetin evlatları değiliz, kapımız çalındığında acaba kapının arkasında bir tehlike var mı diye düşünen bir medeniyetin evlatları değiliz. Merhamet ve şefkat medeniyetinin evlatlarıyız. Bu memleketi demokrasiden ayırmaya çalışanlar hepimizi istikametinden uzaklaştırmaya çalıştılar. Belki de hiçbirimizin aklına gelmeyecek, belki de Türkiye’yi izleyen hiçbir ülkenin aklına gelmeyecek şekilde çıplak el ile darbeyi durduranlar, sonra da vakarla evlerine dönen vatandaşlarımıza hizmet onurdur.

'FETÖ MÜCADELESİ KARARLILIĞIMIZDIR'

Bize 15 Temmuz’da yapılanlar bizi istikametimizden ayırmamıştır. Elbette ki eksikliğimiz olabilir. Yapacağımız iş la havle çekip yolumuza devam etmektir. FETÖ mücadelesi bizim kararlılığımızdır. Türkiye’de yerel yönetimler üzerinde teröre destek veren bir anlayış söz konusu. Bu devletimiz tarafından tespit edilmiş ve 28 belediye için gereken yapılmıştır. Bundan geri adım atmamız söz konusu değil.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar