DOĞRU DEĞİL

Dün akşam yayınlanan liste gerçek değildir Salih Çora.......................

DOĞRU DEĞİL Siyaset

Dün akşam gecenin geç saatlerinde sosyal medya ya düşen bir liste ile Düzköy karıştı. Listeyi AKP yöneticileri dahi herkes paylaşarak Yılmaz Ankara nın adaylığının kesinleştiği yönünde yorumlar yazındı- çizildi fakat milletvekili Salih Çora nın liste gerçek değil paylaşımından sonra herkes yazdıklarını sildi nedense oysa gerçek sadece Büyükşehir adayının ismiydi. AK Parti Trabzon Belediye Başkan adayının Murat Zorluoğlu olduğu açıklanmasının ardından gözler ilçe belediye başkan adaylarına çevrildi.

Adayların kim olacağı tartışılırken sosyal medyadan bir liste yayıldı.

AK Parti kulislerine bomba gibi düşen listede, Akçaabat’a Mustafa Uzun, Araklı’ya Recep Çebi, Arsin’e Mehmet Sait Gürsoy, Beşikdüzü’ne Orhan Bıçakçıoğlu, Çarşıbaşı’na Zekeriya Karaçengel, Çaykara’ya Hanefi Tok, Dernekpazarı’na Mehmet Aşık, Düzköy’e Yılmaz Ankara, Hayrat’a Ömer Hacı Bektaşoğlu, Köprübaşı’na Uğur Aydın, Maçka’ya Koray Koçhan, Of’a Salim Salih Sarıalioğlu, Ortahisar’a Haydar Revi, Sürmene’ye Rahmi Üstün, Şalpazarı’na Ahmet Yüksel Gülay, Tonya’ya Osman Beşel, Yomra’ya İbrahim Sağıroğlu, Vakfıkebir’e Muhammet Balta isimleri yer aldı.

Lakin bu listenin şaşırtmaca, yanıltma olduğu ifade edildi.

AK Parti Trabzon Milletvekili Salih Cora, “Asparagas liste doğru değil” diyerek yalanladı.

AK Parti Trabzon İl Başkanlığından konu ile ilgili olarak yapılan açıklamada "31 Mart 2019'da yapılacak Yerel Seçimlere yönelik İlçe Belediye Başkan Aday Adaylarımızla ilgili değerlendirmeler devam etmekte olup henüz kesinleşen bir aday listesi söz konusu değildir. Kamuoyunu yönlendirmeye yönelik paylaşılan ve hiçbir gerçekliği olmayan listelere aday adaylarımızın ve Trabzonlu hemşerilerimizin itibar etmemesini rica ederiz. Güçlü bir şekilde seçimlere hazırlanan partimizin ilçe belediye başkan adayları tarafımızdan zamanı gelince kamuoyuna duyurulacaktır. “ifadelerine yer verildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar