SAYGISIZLIK YAPDILAR

Rıza çalımbay..............................

SAYGISIZLIK YAPDILAR Spor

Trabzonspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, Sosa ve Estaban’ın mazeretsiz olarak kampa geç katılmalarını takıma saygısızlık olarak değerlendirerek, iki oyuncunun cezalandırılacağını söyledi. Çalımbay, kariyeri ile ilgili en büyük hedefinin ise yurt dışında çalışmak olduğunu belirtti.

Trabzonspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, Sosa ve Esteban'dan, Yusuf ve Abdülkadir'e, kariyer hedeflerinden Beşiktaş'ta forma giydiği eski günlere kadar özel açıklamalar yaptı.

Trabzonspor'un başına geçtikten sonra Karadeniz temsilcisine iyi bir ivme kazandıran Rıza Çalımbay, takımdaki son durumlarla ilgili konuştu.

Özellikle geldikleri dönemden itibaren altyapıyla çok ilgilenemediklerini belirten Çalımbay, “Kampta 1461'le maç yaptık. Ben geldiğimde bir krizin içine geldim. Saha içi ve dışında o kadar çok problem var ki. Bunları çözmek için uğraşırken, 1461'le, U21'le fazla ilgilenemedim. Ama önümüzdeki yıl altyapıyla ilgileneceğiz, daha fazla iş yapacağız. Sezon başında gelmediğimiz için plan program yapamadık dedim. Bu da bunların içinde” diye konuştu.

“SOSA VE ESTEBAN TAKIMA SAYGISIZLIK YAPTI”

Sosa ve Esteban'ın kampa mazeretsiz olarak geç katılmasının takıma saygısızlık olduğunu söyleyen Rıza Çalımbay, “Ben oyuncularımla gitmeden önce konuştum. Kimse geç kalmayacak dedim. Yabancılara zaten ekstra izin verdik. Eğer mazeretiniz varsa Konyaspor maçında oynamasın dedim. Katılım tarihinde herkes burada olacak dedim. Bütün takım geldi, sadece Onazi izin istedi, annesi rahatsızdı. Gidebilir miyim dedi ve yerli oyuncuların katıldığı tarihte takıma katılacağım dedi ve geldi. Bütün takım geldi, Sosa ve Esteban yok. Niye yok. Yabancı oyuncuların yaptığı bir şey var, ya pasaport kayboluyor, ya bilet gidiyor ya da uçak kaçıyor. Ama giderken neden kaçmıyor bu uçak. Herkes gelmiş, 2 kişi yok. Sosa ve Esteban'ın gelmemesi bir kere arkadaşlarına saygısızlık. Tabii ki ceza alacaklar. Hele ki 2 oyuncu da tecrübeli isimler. Bir mazeretin varsa bildireceksin. Ben cezadan taraftar olan birisi değilim ama burada önemli olan takıma yapılan hareket. Bütün arkadaşların burada çalışıyor ama sen yoksun. Bu oyuncularla konuşmanıza gerek bile yok. Futbolcu bunu yapıyorsa, söyleyecek bir şey yok. Ne söyleyecek ki sana. Uçak kaçtı diyecek, bu böyle oldu diyecek. Bunlarla uğraşacak durumda değiliz. Bizim için önemli olan takım. Uymayan arkadaşlar cezaya katlanacaklar” ifadelerini kullandı.

 

 

  

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar