HAKKARİ,DE SEKİZ ŞEHİT

Hakkari kırsalında çıkan çatışmada....................

HAKKARİ,DE SEKİZ ŞEHİT Yaşam

Bu sabaha karşı Türkiye'ye sızmaya çalışan bir grup PKK'liler ile güvenlik güçleri arasında çatışma çıktı. Çatışmada, ilk belirlemelere göre, 6 asker ile 2 korucu şehit oldu. Çatışmada 19 PKK'li de öldürüldü. Bölgede helikopter desteğinde kapsamlı operasyona başlandı. Bölgede havanın sisli olduğu ve görüş uzaklığının yer yer 1 metreye kadar düştüğü belirtildi.

ŞEHİT BABASI ACI HABERİ ALDIĞI  ANLARI ANLATTI - VİDEO

ŞEHİT KORUCULARIN YAKINLARI ÇATIŞMA BÖLGESİNDE

Çatışmada şehit olan güvenlik korucuları Osman Yeşil ve Alaattin Tekin'in Derecik beldesinde bulunan yakınları, çatışmanın çıktığı bölgeye akın etti. Şehit yakınlarının bölgedeki sessiz bekleyişleri sürerken, kaçan PKK'lilerin etkisiz hale getirilmesi için bölgede hava destekli operasyonların  devam ettiği belirtildi.

TSK'DEN AÇIKLAMA: KÖTÜ HAVA KOŞULLARINI FIRSAT BİLDİLERGenelkurmay Başkanlığı, Şemdinli'deki çatışmayla ilgili açıklama yaptı.Açıklamada şu ifadelere yer verildi:''02 Kasım 2017 Perşembe günü Hakkâri ili Şemdinli ilçesi Ortaklar bölgesinde, bölücü terör örgütü tarafından yoğun sis ve kötü hava koşullarından faydalanarak gerçekleştirilmeye çalışılan saldırı girişiminin tespit edilmesi sonucunda meydana gelen çatışmada altı kahraman silah arkadaşımız ile iki güvenlik korucumuz şehit olmuş, biri ağır olmak üzere iki kahraman silah arkadaşımız yaralanmıştır. Yaralılar derhal hastaneye sevk edilmiş olup tedavilerine devam edilmektedir. Çıkan çatışmada beş bölücü terör örgütü mensubu etkisiz hale getirilmiştir. Bölgedeki operasyonlara devam edilmektedir.Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu saldırıda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, şehitlerimizin kederli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile Yüce Türk Milletine başsağlığı ve sabır; yaralanan kahraman silah arkadaşlarımıza acil şifalar dileriz.Türk Silahlı Kuvvetleri asil Türk milletinden almış olduğu güç ile tüm terör örgütleriyle mücadelesine en son terörist etkisiz hâle getirilinceye kadar azim ve kararlılıkla devam edecektir.'

'İÇİŞLERİ AÇIKLAMA YAPTI 
İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada Hakkari Şemdinli kırsalında 19, Tunceli Nazimıye Kadısırtı Dokuz Kayalar bölgesinde 9 ve Şırnak'ta 3 olmak üzere toplam 31  PKK'linin öldürüldüğü ve operasyonların devam ettiği belirtildi.

 

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar