HOCA BABA ANILDI

Kapri ve kendi adına yapılan cami yanında 22. si düzenlenen.........................

HOCA BABA ANILDI Güncel

 

Trabzon Büyükşehir Belediyesi, Düzköy Belediyesi ve Düzköy Müftülüğünün ortaklaşa düzenlediği “Haçkalı Hoca Baba’yı (k.s.) Anma Etkinliği” Düzköy ilçesinin Haçka Yaylası'nda gerçekleştirildi. Bu yıl 22’ncisi düzenlenen anma merasiminin ilk etabı Haçkalı Hoca Camisi’nde gerçekleştirildi. Cami içi programında Kur’an tilaveti ve çeşitli etkinlikler gerçekleştirildi. Cami içi programın ardından ise camii dışı programa start verildi.

 

AK Parti Trabzon İl Başkanı Haydar Revi ise konuşmasında doğal mirasın korunmasına dikkat çekerken, “Anma şenliklerinin 22’incisinde burada olmaktan son derece mutluyum. Burası çok güzel bir yer. Bu kadar güzel yerler nadir bulunur. Buranın bir de manevi havası var. Muhakkak burayı koruyalım. Cenab-ı Allah’ın (c.c.) bize verdiği nimetleri tasarruflu kullanalım” diye konuştu.

Düzköy Kaymakamı Mustafa Emre Kılıç da katılımcılara teşekkür ederken, “Bütün evliyalar ve yüksek âlimler ilimleri ile kemalleri ile ve hakikati gösteren yaşantıları ile Kur’an’ın Allah’ın (c.c.) kitabı olduğuna delildir. Bu münasebetle ilçemizle özdeşleşmiş, manevi ikliminde yaşadığımız Haçkalı Hoca Baba’yı rahmet ve minnetle anıyorum” dedi. Düzköy Belediye Başkan Vekili Kamuran Kurt ise “Bu anlamları günleri hep beraber yıllar boyunca yaşamayı arzu ediyoruz. Bütün insanlığı barış ev kardeşlik mesajı ile kucaklayacağız” şeklinde konuştu. Düzköy Haçkalı Baba Camisi Dernek Başkanı Sabahattin Çarkacı da yoğun katılımdan ötürü misafirlerine teşekkür ederken, “Haçkalı Hoca Baba’nın manevi huzurunda bulunmaktayız. Bu coşkulu kalabalık Haçkalı Hoca Baba’ya olan sevgimizi, sadakatimizi göstermektedir” ifadelerini kullandı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar