SAVCI NEDEN GÖREVDEN ALINDI?”

Temmuz'da bir darbe girişimi oldu. 248 şehidimiz var. Darbeye karşı ................................

SAVCI NEDEN GÖREVDEN ALINDI?” Siyaset

 

 

KONTROLLÜ DARBE GİRİŞİMİ AÇIKLAMASI15 Temmuz'da bir darbe girişimi oldu. 248 şehidimiz var. Darbeye karşı 4 siyasi parti mücadele etti. İnsanlarımız sokağa çıktı. Üzerimize düşen bu darbeyi bütün ayrıntılarıyla ortaya çıkarmaktır örtbas etmek değil. TBMM'ye bir önerge verdik, 15 Temmuz darbe girişimini araştırma komisyonu kuralım dedik. Önce mırın kırın ettiler ama sonra komisyon kuruldu. Yenikapı dendi gittik. Bir daha darbe ile karşılaşmamak için ne yapılması gerektiğini 12 madde halinde açıkladım. Darbe komisyonu bizim arzu ettiğimiz şekilde görevini yapmadı ve yapmıyor. Ben 248 şehidin kanının hesabının sorulmasını istiyorum. Bir siyasal iktidar darbe komisyonunu çalıştırmazsa bizim arzu ettiğimiz kişileri davet ettirmezse biz ne yapacağız? Hükümetin samimiyetini sorgulayacağız herhalde değil mi?

“FETÖ İDDİANAMESİNİ YAZAN SAVCI NEDEN GÖREVDEN ALINDI?”

  saldırdılar şimdi onlar da telaffuz etmeye başladılar. İki cep telefonunu kullanır GPS cihazı vardır. Herkesin telefonları alınır, Adil Öksüz'ün alınmaz. GPS cihazı ve telefonlarıyla birlikte serbest bırakılır.Bunun muhatabı hükümet. Ben bütün bu soruları soruyorum. Cevap vereceği yerde hükümet beni suçluyor. Çıkın diyin ki yanlış bu soru gerçek değil desinler. Diyemiyorlar. Sen şehitlerin kanının hesabını sormuyorsun ben soruyorum. Kapatmıyorum diyorlarsa darbeyi neden araştırma komisyonuna en önemli isimlerine gelmesine engel oldunuz?Hükümet neden bu darbe girişimini kapatıyor?Darbe komisyonuna ayrıntılı dosya vereceğiz. Adil Öksüz’ün adını ilk kez ben söyledim. Soruları hükümetin yanıt vermesi için soruyorum. Adil Öksüz’ün GPS cihazını hangi kurum ithal etti? Adil Öksüz neden tutuklanmadı? Öksüz’ün adı darbe öncesi iddianamelerde geçiyor.

ByLock listeleri neden açıklanmıyor? ByLock listesi devlette, teröristler saklanmamalı. Bu darbenin üstü kapatılmaya çalışılıyor. Hükümete çağrım var, ByLock listeleri açıklansın.

BYLOCK’ÇU SİYASETÇİLER İDDİASIHükümet çağrı yapıyorum. ByLock listelerini açıklayın. Açıklamazsanız, bunların çoğu sizdedir. Ben darbenin açığa çıkmasını, siyasi ayağının ortaya çıkmasını istiyorum, onlar istemiyorum. Bylock kullanıldığının açığa çıkmasının ardından Eagle ortaya çıktı. Adalet Bakanı mail geldiğini söylüyor, açıklasın.

DARBE GİRİŞİMİ SONRASI KILIÇDAROĞLU NEREDEYDİ?Bana haber mi verdi? ‘Sayın Kılıçdaroğlu Atatürk Havalimanı’nda bekle geliyorum’ mu dedi. Nerede olduğu bile belli değildi. Bana haber verseydi bekle diye beklerdim. Koruma müdürü var, telefon açar, ‘Cumhurbaşkanı’ geliyor diye. Laf söylemek kolay, önemli olan niyettir, niyet. Kendisi geldi de tankın üstüne mi çıktı? Yok öyle bir şey.

ERDOĞAN’IN “NE ALDATAN OLDUM NE DE ALDANAN’ AÇIKLAMALARISorun aslında daha derinde Sayın Cumhurbaşkanı açıklama yapıyor. ‘Siyasi hayatımda ne aldatan oldum ne de aldanan oldum’. Gazeteci arkadaşlarımıza bir mesaj verdi. Noktayı burada bırakalım. 19 Temmuz 2015 açıklama yapıyor: Şahsım başta olmak üzere . Tüm ülke ve şahsım yanlış yönlendirildi ve aldatıldı. Ama bugün ne diyor, ne aldatan oldum ne de aldanan oldum.

CUMHURBAŞKANI İTİRAF ETTİNe aldanan oldum, ne aldatan oldum dedi. Bu laf çok güzel. Bu laf bütün olaylardan kendisinin haberinin olduğunu itiraf eden bir cümledir. Hiç aldatılmamışsa, aldanmamışsa bütün olaylardan kendisinin bilgisinin olduğunu söylüyor. Bu itirafı yaptığı için yürekten kutluyorum. Bu itirafı yapmak yürek ister.

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar