İZMİR'E ÜÇ STADYUM

Başbakan Yıldırım, kendisini sevgi gösterileriyle ..........................

İZMİR'E ÜÇ STADYUM Siyaset

Başbakan Yıldırım, kendisini sevgi gösterileriyle karşılayan ve tribünleri tamamen dolduran vatandaşları selamladı. Orman ve Su İşleri Bakanlığı'nın yatırımlarının anlatıldığı kısa film gösteriminden sonra konuşan Bakan Veysel Eroğlu, "101 dev tesisin açılışını yapıyoruz. İzmir ne kadar bereketli. Hükümetimiz büyük hizmetlere imza atıyor. 6 bin 450 tesisi açıp aziz milletimizin hizmetine sunduk. Görevi geldiğimiz zaman Türkiye'de susuzluk vardı. Allah şükürler olsun. Türkiye'nin içme suyu meselesi kökünden halloldu. Baraj ve göletlerle destan yazıyoruz. 423 barajla dünya rekoru bizde. Sulanmadık toprak bırakmayacağız" dedi.


 İZMİR VATANSEVERLERİ DENİZE DÖKMEZ"
Daha sonra kürsüye çıkan Başbakan Yıldırım, konuşmasına "Türkiye'nin dört bir yanında açılış rüzgarları esiyor. Veysel Hoca yapmakla yorulmuyor. Biz açmakla saymakla yoruluyoruz" sözleriyle başladı. CHP Konya Milletvekili'nin sözlerine tepkisini burada da sürdüren Yıldırım, "Biz, CHP'li densiz milletvekilinin dediğini demiyoruz. İzmir vatanseverleri denize dökmez. İzmir PKK'yı, FETÖ'yü, Türkiye düşmanlarını denize döker. İzmir'le sen dalga mı geçiyorsun. İzmir istiklalin zaferin başarıyla kazanıldığı şehirdir. İzmir cumhuriyeti kuran şehirdir. Demokrasiyi, çok partili hayatı başlatan şehirdir. İzmir her zaman Türkiye'nin dünyaya açılan aydınlık yüzüdür. Sizin gibi kin nefret kusan insanların İzmir'de yeri yok. İzmirlilerin arasında yeri yok. İzmir işte bu güzel şehre hizmet etmek ve birbirinden güzel eserleri kazandırmak bizim boynumuzun borcu. Her zaman siyaseti millete hizmete olarak gördük" dedi.


İZMİR'E ÜÇ STADYUM
İzmir'in yıllardır yerel hizmetlerden hak ettiği payı alamadığını öne süren Başbakan Binali Yıldırım, "İzmir'e üç stadyum yapacağız. Karşıyaka, Göztepe, Alsancak. Ne dediler 'yapamazsınız, yaptırmayız'. Ve ne yaptılar işi mahkemeye taşıdılar. Karşıyaka'yı mahkemeye verdiler. Göztepe'yi mahkemeye verdiler. 'Alsancak için de AVM yapacak bunlar stat yapmayacak bunlar' dediler. İzmirlileri kandırıyorlar. Biz senin gibi yalanı tüyün üzerinde durduranlardan değiliz. Biz söz verdik mi yaparız. Yapamayacağımız sözleri ver vermeyiz. Alsancak'a stadyum ihalesi, 28 Nisan'da yapılıyor. Asırlık Altay Kulübü, her şeyin en iyisine layık. Karşıyaka ve Göztepe halen engellenmeye çalışılıyor. İtirazlar var. Buradan İzmir'e ayak bağı olan, yapılacak bu büyük eserlere sürekli engel çıkaran, engellerle kentin projelerini geciktirenleri, değerli İzmirli hemşerilerime şikayet ediyorum" dedi.

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar