DÜZKÖY ,DE HAVA DURUMU

Bölgemizde Hava: Parçalı ve çok

DÜZKÖY ,DE HAVA DURUMU Yaşam

Bölgemizde Hava: Parçalı ve çok bulutlu, öğleden sonra Trabzon'un iç kesimleri ve Rize, Artvin, Gümüşhane, Bayburt çevrelerinin, yarın (Pazar) sabah saatlerinden itibaren de bölge genelinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçmesi bekleniyor. Yağışların yarın (Pazar) sabah saatlerinden itibaren Trabzon çevrelerinde kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli (21-75 mm), Ordu, Giresun çevreleri ile Artvin'in iç kesimlerinde çok kuvvetli ve şiddetli (51-100 mm), Rize ile Artvin'in kıyı kesimlerinde ( Hopa, Arhavi, Borçka, Murgul) ise şiddetli ve yer yer aşırı (100 mm ve üzeri) olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (sel, su baskını, ani sel, heyelan, ulaşımda aksamalar vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

HAVA SICAKLIĞI: Bugün mevsim normalleri üzerinde, yarın (Pazar) mevsim normallerinin altında seyredecek.

RÜZGAR: Kuzey ve kuzeybatılı, kıyı kesimlerimiz gece saatlerinde güneybatılı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, yarın (Pazar) sabah saatlerinden itibaren de Trabzon ve Giresun sahil kesiminde kuvvetli (30-50 km/s) esmesi bekleniyor.

UYARILAR

Bölgemizdde beklenen yağışların; yarın (Pazar) Trabzon çevrelerinde kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli (21-75 mm), Ordu, Giresun çevreleri ile Artvin'in iç kesimlerinde çok kuvvetli ve şiddetli (51-100 mm), Rize ile Artvin'in kıyı kesimlerinde( Rize geneli ile Hopa, Arhavi, Borçka, Murgul) ise şiddetli ve yer yer aşırı (100 mm ve üzeri) olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (sel, su baskını, ani sel, heyelan, ulaşımda aksamalar vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

Doğu Karadeniz'de bu gece yarısından sonra rüzgarın kuvvetini artırarak batı ve kuzeybatıdan 6 ila 8 (50-75 km/sa) kuvvetinde fırtına şeklinde esmesi beklenmektedir. Fırtınanın; pazar akşam saatlerinde etkisini kaybetmesi tahmin edilmektedir.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar