PERSONELİMİN MAAŞINA YETMİYOR

Düzköy...........................

PERSONELİMİN MAAŞINA YETMİYOR Güncel

Trabzon'un Düzköy İlçesi Belediye Başkanı Abidin ÇELİK, yaptığı açıklamada, "Önceki dönemler Çayırbağı Belediyesinde Başkanlık yaptım o dönem çok rahattık imkanlarımız daha fazla idi. Büyükşehir olunca İller Bankasından gelen para personelin maaşına yetmiyor, kırsal ilçe olduğunuz için sürekli göç veriyoruz. Halkın gelir düzeyi çok düşük 1968 yılında ben Mahallemde Öğretmendim 130'dan fazla öğrencim vardı 5 yıl önce öğrenci sayısı 20'nin altına düşünce okul kapandı. Belediye çalışmalarımızda 4 tane damperli kamyon, 5 tane iş makinemizle çamurlu yolları kurutmaya çalışıyoruz asfalt, beton dökemiyoruz maddi imkanımız yoktur. Mazotu farklı kaynaklardan katkı alarak makinelerimizi çalıştırıyoruz." dedi.

Abidin Çelik sözlerine şöyle devam etti:

"Belediye hizmet binamız yoktu 2 Milyon 650 Bin Tl bedelle hizmet binamızı yapıyoruz. Alt katında Düğün salonu, zemin katta 13 tane dükkan, 1. katta 2 tane dükkan, onun üzerinede 3 katlı Belediye hizmet binamızı yapıyoruz. İller Bankası kredisi ile yapıyoruz projeyi fakat kredi bina yapımına yetmediği için bir kısım dükkanları satarak Hizmet Binamızı bitireceğiz. Ayrıca Fen işleri ve Temizlik hizmet binamız yoktur çevre belediyelerden ve yardımseverlerimizden destek alarak bir bina yapıyoruz bütün iş makinelerimizi bu alanda toplayacağız."

Kendilerine verilen bütçelerin vatandaşlara götürülecek hizmet için yeterli olmadığını söyleyen Abidin Çelik, "İmkanlarımız ölçüsünde mahallelerimize hizmet etmeye çalışıyoruz. Fakat İller Bankası bütçelerinin artırılması lazım mali açıdan belediyeleri desteklemeleri lazım, bazı belediyelere Maliye Bakanlığı veya farklı fonlardan çeşitli adlar adı altında yardımlar geliyor fakat bize muhalefet partisi belediyesi olduğumuz için bu yardımlar gelmiyor bu sitemimi de belirtmek isterim. Milletvekillerimizden Muhammet Balta ve Akif Hamzaçebi'nin desteği ile önümüzdeki günlerde bir çöp kamyonunu İlçemize kazandıracağız." şeklinde konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar