ALİBEYOĞLU,NA YENİ GÖREV

Düzköy eski kay................................

ALİBEYOĞLU,NA YENİ GÖREV GüncelGüroymak Kaymakamlığına Düzköy eski kaymakamı (Trabzonlu)  Posof Kaymakamı Ufuk Özen Alibeyoğlu atandı. İlçenin belediye eş başkanlarının tutuklanmış olması nedeniyle bu görevi de Alibeyoğlu üstlendi.
Ufuk Özen Alibeyoğlu Kimdir

1981 yılında Bayburt'ta doğdu. İlköğrenimi Bayburt, Lise öğrenimini Gümüşhane'de tamamladı. Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinden 2004 yılında mezun oldu. Avrasya Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Yönetim Bilimleri Ana Bilim Dalında yüksek lisansını tamamladı. 2007 yılında Maliye Bakanlığında Vergi Denetmen Yardımcısı olarak göreve başladı. İçişleri Bakanlığı tarafından açılan sınavı kazanarak 2009 yılında Gümüşhane Kaymakam Adayı olarak göreve başladı. Çaykara ilçesinde vekaleten, Trabzon Düzköy Kaymakamlığında asaleten görev yaptı. İçişleri Bakanlığının 03.09.2014 tarihli onayı  Kaymakamlığına atanarak 12.10.2014 tarihinde görevine başladı. Evli eşi İngilizce öğretmeni, iki çocuk babasıdır.
Bitlis'te düzenlenen operasyonlarda Güroymak Belediye Eşbaşkanı Mehmet Emin Özkan'ın da bulunduğu 5 kişi tutuklandı. Bitlis Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alınan Bitlis Belediye Eşbaşkanları Hüseyin Olan ve Nevin Daşdemir Dağkıran, Güroymak Belediye Eşbaşkanları  Özkan ve Senaye Ata ile HDP İl Başkan Yardımcısı Nazime Avras, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. Savcılıktaki sorgularının ardından, ''Terör örgütü üyesi olmak, terör örgütü adına eylem ve faaliyetlerde bulunmak, terör örgütüne yardım ve yataklık etmek'' suçlamasıyla mahkemeye sevk edilen Olan, Dağkıran, Özkan, Ata ve Avras tutuklandı.

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar